Vazby a převazby knih

Knihařství Šnejdarová Klatovy nabízí komplexní služby v oblasti vazby a převazby knih. Provádíme vazby nových knih, opravy starých nebo poničených vazeb. V našem Knihařství Šnejdarová Klatovy provádíme ručně šitou vazbu buď do desek potažených speciálním knihařským plátnem, nebo do desek potažených kůží. Tyto techniky se dají také nakombinovat a vznikne tak vazba polokožená.

Při výběru vazby a převazby knih zohledňujeme vždy i celkovou technickou specifikaci produktu (materiál, rozsah atd.), aby při následném používání tiskoviny nedocházelo k jejímu znehodnocení. U některých produktů – hlavně v případě knih či katalogů – může být typ vazby současně i kreativním prvkem celkového produktu. V tomto případě jsou rohy a hřbet knihy potažené kůží, kniha je tak více chráněna proti opotřebení. Ručně šité knihy mají 3-5 x delší životnost než strojově zpracované.

Na hřbet, popřípadě i na desky razím titul i autora, popřípadě různé linky a ornamenty.

Knihy lze zaslat i poštou a po zhotovení zakázky mohu zaslat zpět. Opravuji i staré tisky (tzn. knihy i 300 let staré…)

Naše služby Knihařství Šnejdarová Klatovy dále zahrnují širokou škálu knihařských výrobků
Vazby časopisů a sbírek zákonů
Nabízíme vazbu časopisů, novin a různých periodik. Jedná se o pevnou vazbu do knižní podoby nebo lze vyrobit desky s pevnou kapsou, kam se časopisy vloží. V knihovně budou desky též vypadat jako kniha, budu se ovšem dát s jednotlivými časopisy manipulovat jednotlivě. Na hřbet knihy nebo desek se vyrazí název a ročník časopisu. Sbírky zákonů se váží napevno do tmavých desek.
Vazba kronik i prokládaných
Kroniky se dají vyrobit v různých velikostech a provedeních. Mohou být vázány v kůži či plátně a doplněné pouzdrem, které knihu ochrání. Na knihu je možné vyzlatit libovolný text. Kronika je určená k zapisování, je ručně šitá tak, aby se dala dobře otevřít a pohodlně se do ní psalo. Kronika, do které se budou vlepovat další dokumenty, musí být doplněna ve hřbetě proužky papíru, aby se vyrovnal rozdíl a kniha se dobře zavírala, v tomto případě se jedná o prokládanou vazbu. Dají se samozřejmě svázat i jednotlivé vytištěné listy formátu A4 – A3.
Vazba dokladů a archivace
Nabízím vazbu různých dokladů určených k archivaci, díky této jednoduché vazbě do lepenkových desek se ušetří skladovací prostor a nedojde ke ztrátě či pomíchání dokumentů.
Vazba různých deníků a památníků
Klasická knižní vazba, různé formáty a zpracování.
Použití papíru o gramáži 120g/m2, lze na něj pohodlně kreslit i psát bez propsání na druhou stranu.
Libovolný potisk desek.

Nabízím vazbu nových knih a opravy starých nebo poničených vazeb. Dlouholetá zkušenost ve vázání knih je zárukou precizního provedení. Kvalitní materiály, osvědčené technologie a profesionalita vám jsou zárukou kvality výrobků k vaší plné spokojenosti.

Knihařství Šnejdarová Klatovy

Knihařství Šnejdarová Klatovy nabízí komplexní služby v oblasti paspartování, vázání knih, diplomových prací a jiných knihařských výrobků. V naší nabídce naleznete také vazby diplomových prací i náročnější tvorbu na míru přímo podle požadavků zákazníka.

Proč právě my?

Dbáme na kvalitu provedení v každé fázi výrobního procesu, jedná se o výhradně ruční vazbu knih, brožur a časopisů. Nově nabízíme i restaurování starých tisků a dokumentů.

Naše služby

VAZBY A PŘEVAZBY KNIH
PRO FOGLAROVCE A SBĚRATELE
DIPLOMOVÉ PRÁCE
ZLATOTISK A SLEPOTISK
RÁMOVÁNÍ
PASPARTOVÁNÍ
TISK
POTISK

Kontakt

Knihařství Martina Šnejdarová
Rozvoj 97
339 01 Klatovy

mobil: +420 728 992 993
email: kniharstvi.klatovy@seznam.cz